O mně

„Kdo je ochoten vzdát se svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí.“

Narodil jsem se 14. listopadu 1989 v Opavě, kde jsem studoval i na Střední škole průmyslové a umělecké, poté na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně (Bc., Mgr.). V současné době pracuji ve společnosti Seznam.cz, kde se podílím na vývoji fulltextového vyhledávače, konkrétně centrálního našeptávače.

Poměrně brzy jsem se začal zajímat o politiku, což mě nakonec vedlo k podání žádosti o členství v ODS, kde jsem byl v roce 2008 přijat. Studium na VŠ v Brně a několik pracovních let tamtéž mi však neumožňovalo naplno se věnovat mé milované Opavě. To se změnilo s mým odchodem z Brna a přestěhování se zpět do rodné Opavy v roce 2018.

V roce 2022 jsem byl zvolen do zastupitelstva Statutárního města Opavy, ve kterém působím jako opoziční (nj, je to pech) politik a věnuji se hlavně tématům spojených s IT, dopravou a rozpočtem města. Působím rovněž v Komisi pro informatiku.

Když už se naskytne nějaký ten volný čas, tak cvičím hru na klavír (začátečník), provádím chemické pokusy 🧪 nebo „bastlím“ elektroniku. Mám rád výlety do přírody, hory a příležitostně hraji i badminton.

Jsem ženatý a první mimčo je na cestě… 🙂