Karenční doba


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/clients/client14/web43/web/wp-content/plugins/wp-word-count/public/class-wpwc-public.php on line 123

Jeden z mnoha rozdílů mezi levicí a pravicí spočívá v tom, že se levice snaží dělat co nejvíce chudých a závislých (pač takový je jejich typický volič), kdežto pravice se snaží vytvářet podmínky pro co nejvíce samostatných a prosperujících (z téhož důvodu).

Prakticky se to projevuje např. na zvyšování minimální mzdy (což vede k nahrazení lidí roboty), rostoucí byrokracii pro podnikatele (pač nechte se všichni zaměstnat, že jo) nebo v posledních dnech – zrušení karenční doby.

Samozřejmě nepochybuji o tom, že je v naši společnosti většina poctivců, kteří jdou na nemocenskou jen v případě, že jsou nemocní. Ale pak je tu taky nezanedbatelná část lidí, kteří si to „nechají napsat“, pač doktor je známej a moji slivovici on rád.

Z hlediska hospodářství je problém v tom, že zaměstnavatelům vzrostou náklady a zároveň dojde ke snížení produktivity práce. Výsledek může být jediný: růst cen.

Socani tak zcela jistě „pomohli“ každému, kdo má hluboko do kapsy a do puntíku naplnili slova F. A. Hayeka, že „kdyby socialisti rozuměli ekonomii, nebyli by to socialisti.“

Sdílet na sociálních sítích